Schoonmaakbedrijf Waddinxveen: vuil of slijtage in uw nieuwe kantoor?

Inhoudsopgave

◉ Olympios ◉

De vorige huurder heeft het kantoor leeg achtergelaten, maar op de vloer ziet u precies waar zijn bureaustoelen stonden. Donkere banen lopen langs de voormalige werkplekken. U krijgt volgende week de sleutel en wilt uw medewerkers ontvangen in een verzorgd pand. Moet die vloer eruit, of krijgt een schoonmaker hem nog netjes?

Als ondernemer die een bestaand kantoor in gebruik neemt, hoeft u dat niet meteen te beslissen. Laat een schoonmaakbedrijf in Waddinxveen eerst beoordelen wat er op het oppervlak zit en waar het materiaal schade heeft. Zo voorkomt u dat u schoonmaak betaalt voor een resultaat dat niemand kan leveren.

Een donkere plek is niet altijd vuil

Rond een oude bureaustoel kunnen verschillende sporen naast elkaar liggen. Een schoonmaker kan opgedroogd vuil verwijderen, maar krassen door stoelwielen verdwijnen daar niet mee. Bij een vloer met een beschermlaag kan ook die laag plaatselijk versleten zijn. De kleur alleen vertelt dus niet wat er nodig is.

Harder schrobben is geen beoordeling.

Vraag bij twijfel om een proef op een kleine, geschikte plek. Spreek vooraf af welk resultaat u wilt beoordelen en laat het behandelde oppervlak eerst drogen. Een natte vloer kan er anders uitzien dan een droge. Pas daarna kunt u bepalen of een uitgebreidere behandeling zin heeft.

Diezelfde afweging geldt wanneer u een kantoor elders in de regio betrekt. Bij afspraken over schoonmaak in Zoetermeer zegt een omschrijving als ‘de vloer grondig reinigen’ weinig over bestaande beschadigingen. Vraag wat de schoonmaker verwacht te kunnen verwijderen en welke plekken waarschijnlijk zichtbaar blijven.

Bekijk het pand voordat de meubels binnenkomen

Een leeg kantoor biedt een kort moment waarop u plekken kunt bekijken die straks weer verdwijnen achter kasten. Langs plinten ligt soms opgehoopt stof. Onder de oude koelkast kan een opgedroogde lekkage zitten. Zulke resten ziet u tijdens een bezichtiging gemakkelijk over het hoofd, zeker als de vorige gebruiker nog in het pand werkt.

Loop daarom na de sleuteloverdracht samen met de schoonmaker door de ruimtes en wijs hardnekkige plekken aan. Maak ook foto’s van beschadigingen. Zo kunt u later zien welke krassen al aanwezig waren, zonder over elke kras een discussie te voeren.

Vertel ook wat u over de materialen weet. Heeft de verhuurder informatie over de vloer, geef die dan door. Een schoonmaker kan een middel niet verantwoord kiezen op basis van alleen de kleur van het oppervlak. Ontbreekt die informatie, dan kan de schoonmaker beter voorzichtig beginnen dan op goed geluk een stevige behandeling uitvoeren.

Plan het werk voordat de bureaus arriveren. Anders moet iemand het nieuwe meubilair alweer verschuiven om bij achtergebleven vuil te komen. Houd bij de planning rekening met de tijd die een gereinigde of behandelde vloer nodig heeft voordat u hem weer kunt gebruiken.

Leg vast wat schoonmaken wel en niet oplost

Een vaste prijs geeft houvast wanneer beide partijen hetzelfde werk voor ogen hebben. Vraag de schoonmaker daarom vast te leggen welke ruimtes hij behandelt en of vloeronderhoud bij de opdracht hoort. Een eerste grondige reiniging is iets anders dan de terugkerende schoonmaak nadat uw medewerkers zijn ingetrokken.

R&G Schoonmaak verzorgt dagelijkse en periodieke schoonmaak. Het bedrijf voert ook specialistische reiniging en vloeronderhoud uit. Bespreek bij een bestaand kantoor welke werkzaamheden passen bij de staat van de vloer. Niet elk oud spoor vraagt om dieptereiniging; soms heeft het materiaal schade die schoonmaken niet verhelpt.

Neem blijvende plekken op in de werkafspraken. Een kras naast het bureau hoeft dan niet iedere maand opnieuw als gemiste schoonmaak terug te komen. De schoonmaker houdt het oppervlak schoon, terwijl u afzonderlijk bepaalt of herstel of vervanging nodig is.

Gerelateerde berichten die u mogelijk interesseren.

Zelfgemaakte rainbow cake met zes gekleurde lagen in de kleuren van de regenboog
Zakelijke dienstverlening
Outplacement in Breda

ILVO is een jong bedrijf met ruim 20 jaar ervaring op het gebied van outplacement. De medewerkers van ILVO waren

Zelfgemaakte rainbow cake met zes gekleurde lagen in de kleuren van de regenboog
Zakelijke dienstverlening
Duidelijkheid op de werkvloer

Als u er binnen uw organisatie een werknemer langdurig uitgeschakeld is door zijn of haar gezondheid is er vaak niet